Petroff Forjana aneb život s Husky

Vidoule

Jak už jsem psala jinde, chodíme cvičit k paní Martě Skálové. Úžasné popisy jejího výcviku najdete na stránkách Endyho v odkazech na těchto stránkách a určitě si je přečtěte. Stojí to za to a já bych to určitě nedokázala popsat líp. Ale pár postřehů určitě přidám. Nikdy bych netušila, že výcvik může být tak zábavný pro psa jako ten náš. Mě baví taky, ale musím uznat, že Peťka je tentokrát z nás ten šikovnější. Naštěstí máme vždy celý týden, abychom vše nacvičili. Opravdu bych nikdy netušila, jaký je problém si pamatovat, jak a kterou rukou odměňovat a jaké budu mít problémy s chápáním, toho, co se po mně chce, abych Peťku naučila. Naštěstí je paní Skálová trpělivá a tak se nám pomalu daří. Kupodivu nejoblíbenější Péťovi cviky jsou prvky z obrany, tak jsem zvědavá jestli mu to vydrží. Tady poprvé jsem zjistila, že bych měla na cvičák nejdřív chodit já bez psa a pak ho teprve učit, což už nejde, ale alespoň jsem si jednu hodinu bez Peťky absolvovala a bylo to moc poučné. Mimo výcvik už jsme byli i na procházce na blízkém sídlišti, učit se nevšímavost k pejskům a ostatním zvířátkům. To je zatím pro začátek vše a určitě sem přibude vše, co se učíme a jak nám to jde.

Bohužel prostor na Vidouli končí a tak jsme dnes šli jinam....
Kvůli Hloubětínu, který je v sobotu, máme přesun cvičení na Vidouli na neděli.

První pořádné cvičení po zkouškách. První byla na řadě stopa. Na to jak dlouho jsme nečuchali, byla moc hezká. Pak přišel na řadu aport s nevybíháním a Peťule se překonával. Ped obranou jsme ještě zkusili cvik, který jsme měla slíbený HLÍDAČKU. Bylo to úžasné. Peťka aniž by věděl, o co jde okamžitě vystartoval po přibližující se paní Skálové a strašně nás převapil. Moc se těším až budeme pokračovat. Obrana byla fajn, kruhovka, zvykání na klacek i hladké zadržení.

Tak jsme po dovolené vyrazili na cvičení k paní Skálové a moc toho nenacvičili, ale hodně jsme mluvili.
Stále pokračujeme ve výcviku u paní Skálové a stále nás moc baví. Pomalu se připravujeme na zkoušky,
Kvůli autu jsme teď měli pěknou pauzu, ale konečně jsme mohli vyrazit...
Konečně po dlouhé době jsme opět s Peťkou vyrazili k paní Skálové.
Jelikož jsem dlouho neaktualizovala a kvůli chřipce, jsme v listopadu moc cvičit nebyli, tak jen napíšu....
Auto díky ukradenému rádiu navíc ani netopí a mě se ráno tak nechtělo vstávat, navíc jsem si přečetla obsah zkoušek, no prostě se mi moc nechtělo nikam.....
Tak a je to. První hodina po čtyřech měsících co cvičíme s Peťkou spolu. Měla jsem pěkný strach jak to dopadne.....
1  
2