Petroff Forjana aneb život s Husky

ZKO Hloubětín

Náš nový domácí cvičák. Po skončení kurzu se stáváme členem a doufám, že toho hodně prožijeme s fajn lidičkami.

Jak to krásně začalo, tak to špatně skončilo...
Dnes jsme se sešli na cvičáku sami bez Ilony a kupodivu nás bylo i víc. Dohodli jsme se, že já budu předcvičovat ale moc mi to myslím nešlo, ikdyž holky solidárně nic neříkali. Tím, že bylo více pejsků, bylo to i s Peťkou o dost těžší, co se týká odnaučování, ale zvládli jsme to. Opět jsme si i zacvičili i pohráli, takže prima.
Naše první brigáda na novém, ale už natrvalo doufám našem cvičáku. Původně jsem Peťku brát nechtěla, aby nepřekážel, ale pak jsem si to rozmylsela, protože každá možnost výchovy je pro nás teď důležitá. Peťka si vyzkoušel být hodný při uvázání a na konci dorazila Jiřka s Peťkovými oblíbenými fenkami, tak jsme trochu pracovali i na odnaučování pejsků a opět nám to moc hezky šlo.

Pokračování v odnaučování pejsků tentokrát ještě úžasnější. Za celou hodinu jsem mu musela připomenou pouze třikrát, že nesmí a cvičení jsme zvládli docela dost, mazlení a hry také.

V rámci nevšímání pejsků jsem se s Ilonou domluvila, zda bych si to mohla trénovat nějakou dobu místo cvičení. Dovolila mi to a tak jsem Peťku opravdu pořádně pérovala. Myslela jsem si, že to bude mnohem horší, ale  začínám mít naději, že to zvládneme. Udělali jsme si i dva cviky s jeho obvyklým nadšením a dokonce jsme si i hodně pohráli.

Hledala jsem nový cvičák, kde bychom s Peťkou mohli být členi, a kde snad poprvé podstoupíme nějakou tu zkoušku...