Petroff Forjana aneb život s Husky

2011 Budějovice

Plni nadšení a povzbuzeni hodonínským triumfem jsme hned počátkem dubna vyrazili na Mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Kvalitní příprava včetně vytištění stohů map a orientačních bodů způsobila, že jsme na výstaviště dorazili včas a bez bloudění. Musím uznat, že na mě budějovický areál udělal hluboký dojem. Krásné prostorné haly umístěné v zalesněném parku vytvořili pro výstavu nádhernou kulisu. A protože jaro dorazilo na jih Čech opravdu brzy, probíhala výstava venku.

Zaparkovali jsme naše auto do stínu, vybalili baťůžky, deku, psa a všichni společně jsme se utábořili pod stromem nedaleko našeho kruhu. Na duben bylo vážně strašný vedro. Podle rozpisu byli Husky opět jako poslední a tak jsme se obrnili trpělivostí. Péťa byl na tom hůř, až mu Dominika musela koupit dlouhého tahacího zajíce. Zbytek času pak trávil tím, že zajícem mával před ostatními psy s velkým "Tůdle nůdle" vepsaným ve tváři nebo se prostě vyvaloval na sluníčku.

A pak přišla chvíle, kdy nastoupil s Lindou do kruhu. Kromě Péti do kruhu napochodoval i nádherný stříbřitý Husky z Rakouska a v tu chvíli nám úsměvy z tváří zmizely. Tohohle psa náš uličník určitě neporazí. Navíc finská rozhodčí paní M. Talvitie byla další velkou neznámou. Začalo předvádění. Se zatajeným dechem jsme sledovali každý pohyb obou psů. Nakonec je rozhodčí nasměrovala k očíslovanému pořadí. Linda se s Péťou zastavila u JEDNIČKY a my jsme vykulili oči. Vyhrál. Neuvěřitelný.

Popis: Silný, velmi rovný pohyb vpřed, silná hlava, kratší krk, spáditější záď, dobrá kvalita srsti.

známka: VD 1

Tak tahle známka mě teda zrovna moc nenadchla, i když Péťa vyhrál. Začalo mi docházet, že vyhrát Mezinárodní výstavu nebude jen tak. Tenhle stav zřejmě zavinil, že jsme si toho hned nevšimli. Chyba v pořadí zapsaná na posudku. Péťa měl v papírech VD 2. Mě to v tu chvíli nepřišlo tak důležité, ale Dominika zapřela paty a vyrazila ke stolu rozhodčí. Pomocí češtiny, lámané angličtiny a vikingské gestikulace okoukané z filmů jsme se dozvěděli, že paní rozhodčí je ochotna chybu opravit, ale musí znovu vidět i druhého psa. Pochopil jsem, že se s naší angličtinou budeme muset ztrapnit na mezinárodní úrovni, ale Dominika trvala na svém. Dodnes nechápu, jak jsme ty Rakušáky přesvědčili, aby se s námi vrátili ke kruhu, kde nám rozhodčí potvrdila VD 1.

No co....Lindu jsme odpoledne předali mámě, dali jsme si opravdu výbornou zmrzlinu a vyrazili na Prahu. Domů jsem odjížděl trošku zplihle a Dominika se mě marně  pokoušela uchlácholit, že VD 1 je super. Marně. Pokud jste jako já přesvědčení, že máte doma toho nejlepšího psa na světě, tak známka VD 1 je KŘIVDA A PODVOD. Když Dominika zjistila, že mě nijak zvlášť neuklidní, vzala do ruky telefon a začala rozesílat SMSky. Zpátky se velice brzo ozvala Kajka (chovatelka). Vnímal jsem jejich hovor jen okrajově až do chvíle, kdy se Kajka ptala, co že to bylo za rakouskou chovatelskou stanici. Dominika nevěděla, ale já si vzpomínal z katalogu na něco jako SKY LINE. To jsem ale netušil, co tahle informace na druhé straně telefonu vyvolá. "Cože...Sky Line? ....to jsou rakouští psi od Karnovandy." byl slyšet povyk z Hodonína. Musím uznat, že tohle mi náladu trošku zvedlo. Už to z mého pohledu nebyla taková křivda a podvod, ale jen špatná rozhodčí. A tomu se pro příště dá vyhnout. A to jsem ještě netušil, jak VELKÉ PŘÍŠTĚ nás čeká.

Já jen doplním, že Peťka byť s VD, ale jako jediný český sibiřský husky dokázal rakouské Skyline porazit. Žádnému jinému huskounovi se to ten den nepodařilo, takže ať se na to tvářil Martin jak chtěl, pro mě to byl obrovský úspěch :-) Konec konců můžete si vyhledat jakého krasavce Peťka porazil a určitě stojí za to i jeho rodokmen.

Devils Heir of Arctic Skyline